Kad ilgai galėtumėme džiaugtis gražia šypsena
Kauno Implantologijos Centro burnos higienos specialistė Milena Čeraškaitė pasakoja apie elementarias burnos priežiūros taisykles ir dantų implantų priežiūrą.
Burnos priežiūros taisyklės:
♦ Dantų valymas. Dantis būtina valyti 2 kartus per dieną – ryte ir vakare po valgio. Jei sergama periodonto ar dantenų ligomis, aktyviuoju kariesu, dantis patariama valyti tris kartus ir dažniau. Svarbu išvalyti visus dantų paviršius. Turi būti kruopščiai nuvalytas kiekvienas dantis, išmasažuotos dantenos. Tik tada galima išvengti dantų gedimo ar (ir) uždegimo periodonto audiniuose. Vėliau šepetėliu valomas liežuvis. Braukiama po keletą kartų nuo šaknies galiuko iš kairės ir dešinės pusės, arba specialiu valikliu.
♦ Tarpdančių higiena. Prieš valant dantis šepetėliu, pirmiausiai specialiu dantų siūlu ar tarpdančių šepetėliu išvalomi tarpdančiai – tai apsaugo nuo akmenų formavimosi ir neleidžia atsirasti ėduoniui, dantenų uždegimui, nes pašalinami mikroorganizmai ir maisto likučiai.
♦ Dantų šepetėlis. Rekomenduojamas minkštas ar vidutinio minkštumo dantų šepetėlis. Dantų šėreliai turi būti minkšti arba vidutinio minkštumo, paapvalintais galiukais. Kietu dantų šepetėliu dantys nevalomi, nes jis braižo dantų emalį. Dantų šepetėlis keičiamas kas 3 mėnesius, o jei susidėvi – dažniau. Naują dantų šepetėlį įsigykite po infekcinių viršutinių kvėpavimo takų ligų (gripo, peršalimo, gerklės ar burnos ertmės infekcijų).
♦ Dantų pasta. Dantis reikėtų valyti su atitinkančia Jūsų burnos higienos būklę dantų pasta. Jei kraujuoja dantenos, naudokite antibakterines, uždegimą mažinančias pastas. Jei turite jautrius dantis, naudokite jautrumą mažinančias pastas. Geriausiai išsirinkti padės burnos higienistas ar gydytojas odontologas.
♦ Burnos skalavimo skystis. Tai mechaninį dantų valymą šepetėliu ir pasta papildanti priemonė. Burnos skalavimai turi ne tik profilaktinį ar gydomąjį poveikį, bet ir padeda šalinti maisto likučius, suteikia malonų skonį, stimuliuoja.
♦ Profesionalios higienos atlikimo dažnumas priklauso nuo paciento burnos higienos kokybės. Gerai prižiūrintis dantis žmogus, turi atlikti profesionalią burnos higieną kas pusę metų. Asmeniui, neturinčiam higienos įpročių, apnašos ir konkrementai formuojasi daug greičiau, todėl rekomenduojama profesionalią burnos higieną atlikti kas 4 – 5 mėn., o sergantiems periodonto ligomis – kas 3 – 4 mėnesius.
Tačiau, gali nutikti ir taip, kad pacientas jau turi rimtesnių problemų, kaip: periodontą ar jau yra netekęs savo tikrų dantų, todėl burnos higienisto pagalbos gali ir nebeužtekti. Tokiu atveju, Kauno Implantologijos Centre dirbantys chirurgai: med. dr., burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Dainius Razukevičius ir burnos chirurgas Gvidas Jankauskas mielai padės susidoroti su visomis iškilusiomis problemomis. Turėdami profesionalų kolektyvą, mes galime užtikrinti, kad kiekvieno paciento atvejis yra kruopščiai analizuojamas, apsvarstomas, vėliau parenkamas optimalus gydymas. Visada prieš pradedant gydymą pacientams pristatomas individualus gydymo planas. Kai pacientas yra jau netekęs savo tikrųjų dantų, Jam yra pasiūlomi dantų implantai. Kauno implantologijos centre dirbantys specialistai pirmiausiai įsitikina ar pacientas supranta burnos higienos svarbą ir suvokia, kad burnos higiena daro nemažą įtaką gydymo implantais sėkmei. Tuo tikslu kiekvieno apsilankymo metu mūsų specialistai primena esminius asmeninės higienos aspektus, kiekvieną kartą būna įspėti apie tolesnius kontrolinius vizitus.
Implantų priežiūros taisyklės:
♦ Pacientams, turintiems implantuos, griežtai draudžiama implantų valymui naudoti smeigtukus, sąvaržėles ir kitus metalinius daiktus, kurie gali subraižyti metalinius paviršius ir skatinti apnašų kaupimąsi ant jų.
♦ Dantų šepetėlis. Kasdienei implantų priežiūrai rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį. Valant šepetėlio šereliai kontaktuoja su metaliniais paviršiais 45 laipsnių kampu, taip sumažinant jų subraižymo ir minkštųjų audinių pažeidimo riziką. Vieno danties šepetėlis palengvina pavienių implantų ir tarpdančių apie juos priežiūrą. Implantų priežiūrai taip pat galima naudoti elektrinius šepetėlius. Jais burną valyti paprasčiau, todėl net apie 95 % pacientų tokį valymo būdą vertina palankiai. Elektrinio šepetėlio šereliai kaip ir rankinių turi būti minkšti.
♦ Tarpdančių šepetėliai. Tarpdančių šepetėlį naudoti vieną arba du kartus per dieną sunkiai prieinamiems tarpdančiams valyti. Dėl implantų ir atramų paviršių subraižymo rizikos rekomenduojama naudoti šepetėlius, kurių metalinė viela yra padengta nailono sluoksniu. Šepetėlio dydis turi būti parenkamas pagal tarpdančio plotį.
♦ Tarpdančių siūlas. Tarpams tarp implantų rekomenduojamas ir dantų siūlas ar juosta. Specialiai pritaikytas siūlas (Superfloss), kurio vienas galas yra kietesnis, lengvai prakišamas pro tarpdantį.
♦ Skalavimo skystis. Kai yra sričių, kurias sunku išvalyti, rekomenduojama periodiškai naudoti antiseptinį burnos skalavimo skystį, kurio sudėtyje būtų chlorheksidino gliukonato.
Burnos higienistas, prieš pradedant atlikti profesionalią burnos higieną, turi paklausti paciento ar jis neturi dantų implantų. Jei pacientas turi, tada būtina naudoti specialius instrumentus, pritaikytus implantų valymui, kad nepažeistų implantų ar atramų paviršiaus.
Kauno implantologijos Centro specialistai primena, kad dantų implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo to, kaip jie gerai yra prižiūrimi.
Nepamirškite, kad šypsena gali daryti stebuklus, o mes džiagiamės galėdami davanoti šypsenas!
Daugiau informacijos:
Mob. tel. +370 640 52 485
El. paštas Info@kicklinika.lt
Svetainė www.kicklinika.lt
Kiti panašūs įrašai
Baltų, sveikų dantų šypsena yra kiekvieno žmogaus tarsi vizitinė kortelė, įsimintina įvaizdžio dalis ir puikios sveikatos atspindys. Tačiau dėl įvairių subjektyvių ir objektyvių priežasčių per ilgesnį laiką nuolatiniai žmogaus dantys turi polinkį įgauti tamsesnį atspalvį, dažniausiai gelsvą arba gelsvai rusvą. Apie dantų spalvos pakitimų prevenciją ir priežastis kalbame su Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higieniste […]
. Kiekvienų metų trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Jos tikslas – visiems priminti rūkymo žalą žmogaus organams, įskaitant ir dantis. Nors rūkymo žala dažniausiai asocijuojasi su plaučių vėžiu, lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) ir širdies bei kraujagyslių ligomis – pagrindine mirties priežastimi visame pasaulyje ir Lietuvoje – tačiau nuodingų dūmų traukimo į plaučius […]
Lai nešokiruoja skaitytojų šio straipsnio nuotraukos – jos ne iš siaubo filmo. Tai – realybė. Taip „patraukliai“ atrodyti, save žaloti ir savo gyvybę pasmerkti fiziniam, moraliniam bei psichologiniam skausmui pasirenkama laisva valia. Ko trūksta žmogui, kad apsispręstų kvaišalais naikinti savo gyvenimą? Gal informacijos apie kvaišalais naikinamus žmonių gyvenimus ir žmogiškąją išvaizdą, kurios neatsiejama dalis yra […]
Dantų ėduonis yra dažniausia vaikų liga išsivysčiusiose šalyse. Vidutiniškai apie 40 % vaikų dantų ėduonis prasideda dar ikimokykliniame amžiuje. Vaikų dantų ėduonis yra rimta problema, nes dantų ligos yra betarpiškai susijusios su sveikata apskritai: didina cukraligės, širdies ligų ir kt. riziką. Dėl dantų ėduonies dantų skausmą kenčiantiems vaikams natūraliai tenka ir dažniau praleisti pamokas, prastėja […]
Buvę Covid-19 viruso sukeltos pandemijos ribojimai jau nebestabdo lėktuvų skrydžių. Tad sugrįžta buvusi odontologinio turizmo („dental tourism“) tendencija, ir europiečiai vis dažniau atkeliauja į Rytų Europos šalis. Šios šalys – suprantama, ir Lietuva – vis dar atsilieka nuo Vakarų šalių atlyginimų vidurkiu, todėl kai kurių paslaugų kainos, tarp jų – ir odontologijos – yra žemos, […]
Norint palaikyti gerą burnos higieną ir bendrą sveikatą, labai svarbu rasti veiksmingą burnos (dantų) priežiūrą. Svarbu rasti paslaugų teikėją, kuriuo galite pasitikėti ir kuris suteiks jums geriausią įmanomą priežiūrą. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip rasti veiksmingą burnos priežiūros paslaugų teikėją ir į ką atkreipti dėmesį jį renkantis. Taip pat panagrinėsime kai kurias dažniausiai pasitaikančias burnos priežiūros […]
Nusprendę įsigyti burnos irigatorių susidursite su nemaža pasiūla, tad teks apsispręsti, koks variantas yra geriausias Jums. . Waterpik – mėgiami pelnytai Waterpik burnos irigatorius drąsiai galite tituluoti vienais iš populiariausių. Nenuostabu, aukšta kokybė, itin paprastas naudojimas ir puikus rezultatas masina juos išbandyti, o išbandžius nebepaleisti. Waterpik irigatoriai labai lengvai pašalina dantų ir dantenų apnašas, […]