Bemetalis cirkonio implantas – išpildyta utopinė svajonė
Nuolat didėjant bemetalių danties implantų paklausai, 2018-ųjų birželio 20 – 23 dienomis Amsterdame, o rudeniop ir Lietuvoje pasaulinės dantų implantų tyrimo ir kūrimo lyderės, Švedijos įmonės „Nobel Biocare“ atstovai pristatė naujos kartos dviejų dalių sudėtinį keraminį 100 % bemetalį danties implantą „Nobel Pearl“.
Visiško bemetalio danties implanto pristatyme dalyvavo ir Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ vadovas, implantuojantis odontologas, Mindaugas Gaučys, – teigiama pranešime spaudai. „Tai dėmesys žmogui ir tarsi atsakas į dalies būsimųjų pacientų svajonę – turėti implantuotus dantis net be pačių mažiausių metalo pėdsakų“, – konstatuoja pranešime spaudai M. Gaučys, sukaupęs savo klinikoje ~ 20 metų dantų implantavimo patirtį.
Iki šiol pasirinkusiems cirkonio danties implantus tas „metalas“ būdavo kelių mm vos įžiūrimas nealergizuojančio titano varžtelis, kuriuo prisukama bemetalė cirkonio atrama ant bemetalio cirkonio danties implanto sraigtelio.
Visiškai 100 % bemetalis „Nobel Pearl“ danties implantas yra dviejų dalių danties implanto sistema, tvirtinama specialiu VICARBO® anglies pluoštu sustiprinto polimero varžteliu. Aukštą „Nobel Pearl“ norimos padėties tikslumo laipsnį sąlygoja ne tik dviejų dalių konstrukcija, bet ir gamybos metu frezuojamos stiprios ATZ (aliuminiu stiprinto cirkonio oksidoo) atramos, kurių dėka nebereikia jokio papildomo apdirbimo.
Bemetalio danties implanto privalumai
Danties implantas „Nobel Pearl“, kaip ir visi Nobel Biocare keraminiai cirkonio danties implantai su cirkonio atrama, pasižymi puikiomis estetinėmis ir patikimo kasdienio naudojimosi savybėmis:
- Cirkonio implantų keramika yra draugiška aplinkiniams minkštiesiems audiniams, palaiko natūralią jų išvaizdą, praktiškai nesukelia atmetimo reakcijos ar uždegimo.
- Cirkonio implantai yra atsparesni bakterijoms, nes turi mažiau arba visai neturi jungčių, kuriose kaupiasi apnašos ir bakterijos.
- „Nobel Pearl“, kaip ir implantuojant kitus cirkonio implantus, nenaudojamas odontologinis cementas, tad implanto atrama, sutvirtinta anglies pluošto (arba titano) varžteliu, prireikus lengvai atsukama.
- Ypatingai patvarūs ir patikimi kasdieniam maisto kramtymui.
- Moksliniais tyrimais įrodyta, kad cirkonio medžiaga yra ypatingai naudinga pacientams, turintiems plonos gleivinės biotipą;
- Burnoje nesijaučia metalo ar kitokio nenatūralaus skonio.
- Cirkonio mineralas yra ne tik baltu paviršiumi, bet visas visiškai baltas, todėl nėra jokios rizikos, kad pasimatys metalo spalva.
- „Nobel Pearl“ dantų implantai yra vienas artimiausių sprendimų natūralių dantų šaknų funkcijoms ir ant jų pritvirtintų vainikėlių išvaizdai.
Tad pacientai, pageidaujantys 100% bemetalio danties implanto, jau gali rinktis „Nobel Pearl“ cirkonio danties implantą su polimeru sutvirtintu anglies pluošto varžteliu ir labai dailiu, estetišku bemetalės keramikos vainikėliu.
Metalo vieta atkuriamosios odontologijos istorijoje
Metalas odontologijoje naudojamas nuo seniausiųjų laikų, pradedant auksiniais dantimis, metalo keramikos karūnėlėmis ir baigiant moderniais, nealergizuojančiais, su žandikaulio kaulu patikimai suaugančiais titano implantais.
Tiek auksinės dantų karūnėlės, tiek metalo keramika turėdavo savų trūkumų, tačiau nesant jokių alternatyvų, tekdavo su tais trūkumais sugyventi. Juo labiau, kad nemaža tų trūkumų dalis būdavo tik estetikos ir požiūrio klausimas.
Jei šiais laikais pastebima dirbtinio dantuko išvaizda laikoma odontologo darbo trūkumu, tai ankstesniais laikais būdavo priešingai – auksiniai dantys laikytini ne tik gražiu dalyku, bet ir statuso visuomenėje arba bent jau materialinių galimybių simboline išraiška. Tvirtas, patikimas, ilgalaikis metalas tuomet neturėjo jokio geresnio pakaitalo.
Tik XXI a., tobulėjant mokslui, pasirodė pirmieji veiksmingi keraminiai implantai, ir daugelyje šalių tik prieš kelis metus pasiekė pakankamai aukštą kokybę naudojimui praktikoje.
Keraminiai, arba kitaip vadinami cirkonio mineralo, cirkonio oksido, dantų implantai kartu su bemetalės keramikos vainikėliais yra pranašesnis derinys už metalo implantą su metalo keramikos vainikėliu tiek estetiniu, tiek praktiniu požiūriu.
Kad ir kokia natūrali būtų metalo keramikos išvaizda, vis tiek gali atsirasti jausmas, tarsi burnoje būtų metalo. Todėl nuolat tobulėjančios odontologijos ir visame pasaulyje žinomo Nobel Biocare gamintojo dėka šiandien praradusieji vieną ar daugiau dantų pacientai turi galimybę pasirinkti cirkonio arba visiškai bemetalį „Nobel Pearl“ danties implantą su bemetale danties karūnėle.
Šiuo metu galima pagalvoti, kad atkuriamoji odontologija pasiekė tokį aukštą lygį, jog tobulėti jau nebėra kur. Tačiau pagyvensime, pamatysime, – mįslingai baigia pasakojimą „Angitia“ vadovas ir implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys.
UAB „Angitia“
Tel. +370 37 32 32 65
Mob. tel. +370 699 057 58
info@angitia.lt www.angitia.lt
www.dantu-implantai.info
www.dantu-implantavimas.info
www.dantu-protezavimas.info
Facebook angitiaklinika
Savanorių per. 273, Kaunas
Kiti panašūs įrašai
Greičiausiai nė vienas nenustebs išgirdęs, jog norint turėti gražią ir sveiką šypseną, būtina tinkama dantų bei burnos priežiūra. Visgi, reikėtų turėti omenyje, jog vien dantų šepetėlio tam tikrai nepakanka. Siekiant maksimaliai gero rezultato, rekomenduojama į savo burnos priežiūros rutiną įtraukti irigatorių. Šis prietaisas yra skirtas dantims, dantenoms ir liežuviui efektyviai valyti, naudojant siaurą, aukšto slėgio […]
Baltų, sveikų dantų šypsena yra kiekvieno žmogaus tarsi vizitinė kortelė, įsimintina įvaizdžio dalis ir puikios sveikatos atspindys. Tačiau dėl įvairių subjektyvių ir objektyvių priežasčių per ilgesnį laiką nuolatiniai žmogaus dantys turi polinkį įgauti tamsesnį atspalvį, dažniausiai gelsvą arba gelsvai rusvą. Apie dantų spalvos pakitimų prevenciją ir priežastis kalbame su Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higieniste […]
. Kiekvienų metų trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Jos tikslas – visiems priminti rūkymo žalą žmogaus organams, įskaitant ir dantis. Nors rūkymo žala dažniausiai asocijuojasi su plaučių vėžiu, lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) ir širdies bei kraujagyslių ligomis – pagrindine mirties priežastimi visame pasaulyje ir Lietuvoje – tačiau nuodingų dūmų traukimo į plaučius […]
Lai nešokiruoja skaitytojų šio straipsnio nuotraukos – jos ne iš siaubo filmo. Tai – realybė. Taip „patraukliai“ atrodyti, save žaloti ir savo gyvybę pasmerkti fiziniam, moraliniam bei psichologiniam skausmui pasirenkama laisva valia. Ko trūksta žmogui, kad apsispręstų kvaišalais naikinti savo gyvenimą? Gal informacijos apie kvaišalais naikinamus žmonių gyvenimus ir žmogiškąją išvaizdą, kurios neatsiejama dalis yra […]
Dantų ėduonis yra dažniausia vaikų liga išsivysčiusiose šalyse. Vidutiniškai apie 40 % vaikų dantų ėduonis prasideda dar ikimokykliniame amžiuje. Vaikų dantų ėduonis yra rimta problema, nes dantų ligos yra betarpiškai susijusios su sveikata apskritai: didina cukraligės, širdies ligų ir kt. riziką. Dėl dantų ėduonies dantų skausmą kenčiantiems vaikams natūraliai tenka ir dažniau praleisti pamokas, prastėja […]
Buvę Covid-19 viruso sukeltos pandemijos ribojimai jau nebestabdo lėktuvų skrydžių. Tad sugrįžta buvusi odontologinio turizmo („dental tourism“) tendencija, ir europiečiai vis dažniau atkeliauja į Rytų Europos šalis. Šios šalys – suprantama, ir Lietuva – vis dar atsilieka nuo Vakarų šalių atlyginimų vidurkiu, todėl kai kurių paslaugų kainos, tarp jų – ir odontologijos – yra žemos, […]
Norint palaikyti gerą burnos higieną ir bendrą sveikatą, labai svarbu rasti veiksmingą burnos (dantų) priežiūrą. Svarbu rasti paslaugų teikėją, kuriuo galite pasitikėti ir kuris suteiks jums geriausią įmanomą priežiūrą. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip rasti veiksmingą burnos priežiūros paslaugų teikėją ir į ką atkreipti dėmesį jį renkantis. Taip pat panagrinėsime kai kurias dažniausiai pasitaikančias burnos priežiūros […]